zdravotnictvo

Autor: Igor Marhavy | 24.1.2011 o 22:46 | (upravené 24.1.2011 o 22:52) Karma článku: 1,01 | Prečítané:  327x

Každý z nás už využil zdravotnícke zariadenie. Často sa stretávame hlavne zo zlým personálom. I keď už nie tak ako kedy si. Ten prístup doktor a pacient sa výrazné zmenil. Na webových diskusiách sa dočítate viac iba negatívnych postrehov. Teraz tomu nebude opak.

Každý z nás už využil zdravotnícke zariadenie. Často sa stretávame hlavne zo zlým personálom. I keď už nie tak ako kedy si. Ten prístup doktor a pacient sa výrazné zmenil. Na webových diskusiách sa dočítate viac iba negatívnych postrehov. Teraz tomu nebude opak.

Mame doma 6 týždňového chlapca po cca 7 hodinách neustáleho už ani nie plaču sme sa rozhodli zavolať na číslo 155. Manželka zobrala telefón a super zvoní. Zdvihla to asi dispečerka zachranej zdravotnej služby. Po oznámení aký problém u nás nastal z dieťaťom sme nedostali očakávanú odpoveď že o par minút sú u nás ale po ďalších otázkach ktoré dávala nám oznámila treba isť do Trnavy na detskú pohotovosť. To čo nás na tom aj prekvapilo sa opýtala dispečerka čí mame odvoz ak nie tak nás odvezie sanitka z Hlohovca. To prečo píšem že nás prekvapilo je napísané nižšie. Keď že sme nevedeli čo nášmu synovi je neváhali sme a okamžite zohnali odvoz do Trnavskej Nemocnice. Pani pediatrička na detskej pohotovosti skontrolovala nášho syna Diagnóza pricviknutá hernia Poslala nás do novej vedľajšej budovy na chirurgiu. No a v očakávaní že sa konečne dostane tej správnej zdravotnej starostlivosti nám bolo oznámené že je treba isť okamžite do Bratislavy na Detskú chirurgickú pohotovosť na Kramároch.

Keď že osoba ktorá nás viezla do Trnavskej nemocnice si netrúfala isť do veľkej Bratislavy manželka požiadala o odvoz sanitkou. Odpoveď ktorá nás okamžite priviedla do ďalšej patovej situácie sa nedá nazvať inak ako hanba zdravotníctva. Doktor nám oznámil aby sme sa pokúsili zohnať vlastný odvoz preto že ich oddelenie ma iba jednu sanitku k dispozícii i ta bola v tom čaše na výjazde.

Bolo už neakych 22:00 a museli sme obvolavat hromadu známych aby sme nášmu synovi poskytli dostatočnú zdravotnú starostlivosť ktorá sa nakoniec ukázala ako nevyhnutná. V prípade neskoršieho zákroku mohol prísť syn o jednu časť semenikov. Ešte v tu noc podstúpil operačný zákrok.

Je alarmujúce že chirurgické oddelenie v Trnave ma iba jednu sanitku k dispozícii predsa je to krajské mesto. Už keď niekto zrušil v meste Hlohovec detskú pohotovosť mal zabezpečiť aby v krajskom meste sa nestalo že pacient sa nemá ako dostať do požadovaného zariadenia.

Keď že v Trnave asi také podobne zákroky nerobia a najbližšie až v Bratislave je tiež alarmujúci nedostatok lôžok na niektorých oddeleniach. Napr chirurgia novorodencov na Kramaroch pre nedostatočný počet lôžok musela manželka podľa nich spať na stoličke.

Už len to že matka trpela spolu z dieťaťom počas tej doby keď bol ubolený keď cely čas plakal a matkin nedostatok spánku sám osebe bol ešte naviseny v zravotnickom zariadený.

Je to ukážka toho že nie všetko je v poriadku z naším zdravotníctvom ale toto je iba zrnko piesku v tých podobných ba ešte horších prípadoch.

 

Ak by pohotovosť v Hlohovci bola myslím tým detská nemusel by človek podstupovať rôzne zbytočné úkony. Dieťa je budúcnosť budúcej generácie a chodu štátu . Ten kto bezhlavo ruší neviem čí stratové odelennia a nepozrie sa i na ľudskosť nemá v politike čo robiť. Politik je tu pre občana a nie je tam sám za seba a pre seba. Zdravotníctvo je zadlžené ale myslím že každý vie i prečo ak by neboli predražené verejne zákazky napr nedávno zverejnene montovanie žiarovky v hodnote viac ako 500Eur.Ja som nezamestnaný a mne by stačilo mesačne za montovanie žiaroviek 500Eur. Ale tak to na Slovensku chodí niekto niekoho pozná tak mu dohodí a potom to tak vypadá i z naším zdravotníctvom.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zdanenie bitcoinu, menej výhodné sporenie. Čo chystá Kažimír

Zdania obchody, keď spotrebiteľ platí za tovar kryptomenami a stavebné sporenie bude ešte menej výhodné.

SVET

Vražda v Kosove ako rozbuška, Srbsko môže stratiť viac

Zabitie politika zo srbskej menšiny môže oddialiť zbližovanie Srbska s Úniou.

SVET

Babiš nedostal dôveru, vládnuť môže roky. Čo čaká Česko?

Český premiér vedel, že hlasovanie o dôvere prehrá.


Už ste čítali?